Aktualności

Czyszczenie i konserwacja balustrad oraz elementów ze stali nierdzewnej

Aby jak najdłużej cieszyć się  atrakcyjnym wyglądem balustrady zaleca się regularne jej mycie, czyszczenie i konserwacje. Dotyczy to w szczególności balustrad zewnętrznych które najbardziej narażone są na  zabrudzenia. Do mycia używamy ciepłej wody lub łagodnych detergentów np. płynu do mycia naczyń, następnie płuczemy je czystą wodą i wycieramy do sucha. Regularne mycie powoduje usunięcie osadów i zanieczyszczeń które pozostawione zbyt długo  mogą spowodować powstanie ognisk korozji lub odbarwień na   powierzchni stali.

Absolutnie wyrobów ze stali nierdzewnej nie czyścimy środkami które  zawierają takie składniki jak: chlor, sól, kwasy oraz wybielacze. Nawet niewielka zawartość tych składników może spowodować trwałe uszkodzenie powłoki tlenków chromu odpowiedzialnych za właściwości antykorozyjne i w efekcie prowadzi do powstania korozji. Nie należy również stosować  proszków lub innych środków o właściwościach żrących np. AJAX, CIF itp. Nie polecamy środków do czyszczenia srebra, druciaków do czyszczenia garnków ,ostrych czyścików.

Do konserwacji balustrad ze stali nierdzewnej można stosować preparaty chemiczne specjalnie do tego przeznaczone np. Q-cleaner, Lotnik, 3M. Taką konserwację zaleca się min. 2 razy w roku.